Uuring viidi läbi ühes Uljanovski teiseks kõige suuremasse garaažikooperatiivi ehitatud salalaboris. Masina konstrueeris alternbatiivbioanalüütik V. Jefimov. Butakova sõnul oli neil plaanis kuulata ka paljude teiste köögiviljade hääli, kuid eetilistel kaalutustlel eksperiment katkestati.
„Huvitav on see, et masina konstrueerijal hakkas halb ja talle tuli kutsuda kiirabi!“ Mõneks minutiks teadvuse kaotanud Jefimov rääkis hiljem ajakirjanikele, et „ära olles“ koges ta kogu seda valu, mida kapsariiv süütule taimele põhjustanud oli.
Butakova konkurendil, maheteaduste doktor D. Anissimovil, on aga juhtunust oma versioon – õõvastavat häält ei teinud kapsas vaid hoopis kroomkihiga kaetud riiv.
„Olen pikalt uurinud kroomi-, nikli- ja värvikihtide alla suletud metallide hingeelu ning võin kinnitada, et säärased helid on täiesti tavalised. See on lämbuva raua hääl! Te küsite, et miks siis Jefimovil paha hakkas? Minu andmetel on asi selles, et ta toitub ainult aluselisest veest ja päikesest. See pole mingi mehetoit!“
Butakova jääb aga oma seisukohale – taimed on elus ja tunnevad valu. „Meie labori järgmiseks suureks sihiks on koostada anorgaaniline toitumiskava inimestele, kes hoolivad!“
Avanejate käsutuses on ka salvestis kapsa tekitatud häälega. Venelaste sõnul on kõik kõrvalised helid (sh ka riivi oma) eemaldatud, seega võib kuulata kapsa tekitatud „karjumist“. Kuulamine omal vastutusel!