„See on müüt. Oleme seisukohal, et ta mitte ei surnud ristil, vaid hoopis minestas sellel. Me anname endale aru, et taoline info võib paljudes kristlastes pahameelt tekitada, kuid faktid räägivad enda eest. Pärast seda kui mees ristil minestanud oli, viisid jüngrid, kes arvasid ta surnud olevat, kaljuhauda. Nende üllatus oli suur, kui Jeesus silmad avas,“ räägib Aliaabaadi.
„Ta turgutati elule ning targa mehena otsustas Kristus igaks juhuks pühalt maalt jalga lasta, lubades, et küll ta ühel päeval kui olukord rahuneb, tagasi tuleb. Kust me seda teame? Me uurisime põhjalikult vanu ürikuid ning külastasime Kašmiiris olevat Jeesuse hauda, võttes sealt nii DNA- ja kui ka erinevaid luuproove. Kõik klapib – aastaarvud, iseloomuomadused ning legendid, mida kohalikud nende juurde elama asunud võõrast heategijast tänase päevani räägivad.“
Aliaabaadi sõnul elas Jeesus kõrge eani. „On vihjeid, et tegelikult oli see läänemaailma alustalaks peetav mees budamunk. See seletaks ära kolme targa loo, kes Joosepi ja Maarja pojale kingitusi tõid. Targad olid tegelikult mungad, keda laama reinkarnatsiooni otsingud Petlemma toonud olid. Kui väike Jeesus oli talle eelmises elus kuulunud esemed ära tundnud, võtsid mungad ta vanemate lahkel loal kaasa ja viisid ta budakloostrisse.“
Aliaabaadi räägib, et suure tõenäosusega mõtlesid jüngrid ülestõusmise loo välja selleks, et Jeesuse põgenemisele suitsukatet teha.
„Valest sai valede laviin, mille tagajärjeks oli uue usundi sünd!“