Rahvusvahelist ITER (International Thermonuclear Experimental Reactor) projekti vedanud uurimiskeskus sai omale Iisraeli firma Mellanoxi valmistatud superarvuti Infiniband ConnectX QDR (8640 protsessorit, igaüks kiirusega 2,93 Ghz). Eksperimentaalfüüsikute vaimustushüüetele järgnes aga haudvaikus ning samal aastal termotuumaenergiat meedias suuresti kiitnud liidukantsler Angela Merkel ei võta enam ITERi akronüümi suhugi.
Samas on Saksa autotootjatele antud konkreetne suunis (koos siseriikliku subsideerimisega) elektriautode masstootmise arendamiseks ning nende akude võimsuse suurendamiseks. Samas on peatatud projekt autobahn’ide muutmiseks nn päikeseenergiajaamadeks. Suhteline riiklik (loe: rahaline) ükskõiksus on ilmnenud ka teiste taastuvenergia suurprojektide suhtes.
„Kõik märgid näitavad, et Saksamaa on avastanud enda jaoks piiramatu mahuga energiaallika. Samas ei taheta infot suure „lärmiga“ laiali jagada. Küllap planeeritakse n-ö pehmet üleminekut, et säästa viimase hetkeni suurettevõtjate ja naftatootjate kasumeid,“ arvab endine füüsikalaborant Thorsten Baumgaertner, kes nüüd tegutseb aktiivselt Reinimaa ökokommuunis Liebe und Wald.
„2008. aastal teatas näiteks Chrysalix Energy Venture Capitali juhtiv riskikapitalist Wal van Lierop, et termotuumareaktsiooni hakatakse energia tootmisel kasutama kahe aasta pärast. Tema jutu järgi peaks suurettevõtted juba ammu termotuumareaktoreid ehitama. Saksamaal see juba toimub. Kahjuks salaja. Miks?“ küsib Baumgaertner põhjendatult.